Seo Uyumlu Bir Web Sitesinde Olması Gerekenler

Seo Uyumlu Bir Web Sitesinde Olması Gerekenler

Her zaman bir işi yapmadan önce onun temelini sağlam oluşturmalıyız. Yoksa en ufak sarsıntıda tüm emeğimiz boşa gitmiş olur. Seo çalışması için de aynı durum geçirlidir. Seo'nun temelini oluşturan unsur web sitedir. Eğer web siteniz kalitesiz ise dünya kadar site dışı Seo çalışması yapılsa bile istediğiniz başarıyı elde edemezsiniz. Belki çok kısa süreliğine ilk sayfada bulunabilirsiniz. Makalemizin devamında Seo uyumlu bir web sitesi nasıl olmalıdır sorunu cevaplayan özelliklerden bahsettik. 

1. Web sitesinin kod yapısı Html 5, Css 3 ve Jquery'den oluşmuş olmalıdır. Kesinlikle siteniz flash animasyonlar kullanmamalısınız.
2. Sitenizin her platforma (telefonlara, tabletlere vs.) uyum sağlayan bir yapısı olmalıdır.
3. Ziyaretçiler sitenizde rahatlıkla gezebilmelidir. Bu nedenle sitenizde bir navigasyon oluşturmalısınız.
4. Web sitenizin içeriğinde içerikler oldukça kaliteli olmalıdır. İçeriklerinizde yazılar okunabilir ve akıcı olmalıdır. İçeriğinizi resim ve videolarla zenginleştirmelisiniz.
5. Sitenizde h1 taglarını kullanmalısınız. Sitenizde h1 tagını sadece bir kez kullanmalısınız. H2 tagını yalnızca üç defa kullanmalısınız. Parağraflarınız için h4 tagını kullanabilirsiniz.
6. Sitenizde Css sprtite tekniği uygulamalısınız. Css sprite tekniği tüm css kodlarının tek bir dosyadan yönetilmesine denir. Aynı çalışmayı javascript (jquery) kodlarınız için de geçerlidir.
7. Sitenize başka sitelerden iframe vb. kodlarla içerik çekmemelisiniz.
8. Sitenizin gözü yormayan, şık bir tasarımı olmalıdır.
9. Sitenizin alan adı (domain) akılda kalıcı ve hatta bulabiliyorsanız dillere pelesenk olabilecek bir alan adı olmalıdır.
10. Siteniz ziyaretçi ya da kullanıcı ile etkileşim içinde olmalıdır. Herhangi bir form doldurulduğunda ya da bir işlem yapıldığında siteniz kullanıcıca cevap vermelidir.
11. Sitenizin w3 html ve w3 css hatalarının olmaması gerekmektedir.
12. Web sitenizde bir site haritası bulunması gerekir.
13. Sitenizin dinamik bir yapısı olmalı ve düzenli aralıklarla içerikler eklenerek site güncel tutulmalıdır.
14. Sitenizde rss beslemesi olması çok iyi olur.
15. Sitenizin kolay kullanımlı bir yapısı olmalıdır. 

Sitenizin tamamen Seo uyumlu olması için yukarıdaki maddeleri kesinlikle dikkate almanızı tavsiye ederiz. Yukarıdaki maddeleri yaptığınızda sitenize hiç bir site dışı Seo çalışması yapılması dahi anahtar kelimenizde ilk 500 aramada rahatlıkla sıra alabilecek hatta eğer kelimenizin çok fazla rekabeti ve aranması yoksa ilk 10 sayfadan giriş yapabileceksiniz.

Avatar

ceyda oty
[email protected]
web tasarım bölümünü uzaktan okuyorum ve kendimi fırsat oldukça geliştirmeye çalışıyorum . burada okuduklarım benim için çok faydalı oldu , özellikle SEO gibi imkanların kurumlara nasıl kar getireceğini görüyoruz. artık bu imkanları kullanarak bir çok şirketlerin arasından sıyrılmak ve göze çarpmak adına büyük kolaylık sağlıyor. bunları öğrenmek gerekli. bilgilendirme için teşekkürler

Talep Formu