CEO BLOG

En Çok Trafik Alan 20 Site

İnternet ile ilgisi olan herkes bilir en fazla trafik alan siteler Google, Facebook, Youtube ve Twitter'dır. Anlaşılan bu sıralama biraz değişmiş paylaşılan son istatistikler dikkat çekici. ComScore'un yaptığı ve Business Insider'ın paylaştığı araştırmada Facebook rakibi Google'ı arkada bırakarak dünyanın en çok bireysel kullanıcısına sahip olduğunu belgelemiş durumda.İlginçtir ki dünyanın en çok tekil ziyaretçisine sahip olan 20 sitenin içinde 5 tane Çinli internet sitesi bulunuyor ayrıca yahoo'nun düşünüleninin aksine listede 4 sırada olması da dikkat çekici ve Microsoft ile Apple arasındaki çekişmede Apple'ı Microsoft'un gölgesinde görüyoruz.


Windows XP Frene Bastı

Bir zamanların en iyisi olan Windows XP'nin, yeni işletim sistemleri çıkınca, yokuş aşağı bir düşüş yasayacağı söyleniyordu ama Windows XP'den cevap gecikmedi.
Son aylarda gerilemesi oldukça yavaş olan Windows XP, bunun nedenini kullanıcıların işletim sistemine bağlı olmalarından kaynaklandığını istatiksel olarak gösteriyor.


YouTube'ta Düzik Dinlerken Replay'a Son

Youtube sahip olduğu bazı özellikleri web sitesi üzerinden kullanıcılarına sunmamış. Youtube'dan müzik dinlerken replay tuşuna defalarca basmanız ve ya her video açışınızda 720p ye ayarlamanız gibi işlemlere gerek kalmayacak.


2013 Yılında Tercih Edilen Dijital Teknolojiler

Günümüzde teknolojiye ilk erişimde ve kullanımında yaş sınırı her geçen gün daha da önemini kaybetmektedir. Hatta gecelerin gündüzlrimize karıştığı anlarda muhakkak oluyordur. Mobilitenin oldukça yükseliş yaşandığı 2012 yılının  ardından 2013 ile ilgili tercih edilen dijital teknolojileri sizin için topladık.


Talep Formu