Dinamik Web Sitesi Nedir, Dinamik Web Sitesinin Avantajları Nelerdir? | 2021

Dinamik Web Sitesi Nedir, Dinamik Web Sitesinin Avantajları Nelerdir? | 2021

Dinamik web sitesi nedir hiç merak ettiniz mi? Cevabınız evet ise bu ayrıntılı içeriğimiz tam size göre. Dinamik web siteleri ASP ve PHP gibi programlama dilleri kullanılarak hazırlanan internet siteleridir. Kullanıcılarına oldukça önemli avantajlar sunan bu siteler, aynı zamanda özel olarak oluşturulan admin paneline de sahiptir.

Admin paneline giriş yapan kullanıcılar, sadece tek bir tıklama ile içerik girişi yapabilmekte ya da internet sitesinin ayarlarını değiştirebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra Wordpress ve Joomla tabanlı internet siteleri de dinamik web siteleri arasında yer almaktadır. Peki, dinamik web sitesi nedir, avantajları nelerdir? İşte, web tasarım dünyasında oldukça merak edilen bu soruların en kapsamlı yanıtları…

Dinamik Web Sitesi Nedir?

Dinamik web sitesi, programlama dilleri kullanılarak oluşturulan ve yönetim paneline sahip olan internet siteleridir. Kullanıcılar, yönetim paneline giriş yaparak yazı, görsel, video veya çeşitli eklentileri internet sitesine yükleyebilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra dinamik web siteleri, statik web sitelerine göre daha kolay bir kullanıma sahiptir. Kullanım bakımından oldukça kolay olan bu web siteleri hem ziyaretçilere hem de yöneticilere oldukça önemli avantajlar da sunmaktadır.  

Dinamik Web Sitesinin Öne Çıkan Avantajları Nelerdir?

Dinamik web sitesi nedir sorusunun yanı sıra, dinamik web sitesinin avantajları da oldukça fazla merak edilmektedir. Dilerseniz, hemen hemen her internet sitesinin kullandığı dinamik yapının avantajlarını gelin birlikte inceleyelim.

 • Dinamik web siteleri için oluşturulan özel bir yönetim paneli bulunmaktadır.
 • Kullanıcılar, oluşturulan yönetim paneline giriş yaparak internet sitelerinin ayarlarını değiştirebilmekte ya da içerik yüklemesi yapabilmektedir.
 • Dinamik web sitelerinde hazır temalar da kullanılabilmektedir.
 • Dinamik olarak yapılan internet sitelerinde tasarım değişikleri de yine tek bir tıklama ile yapılabilmektedir.
 • Söz konusu internet sitelerini yönetebilmek ya da içerik yükleyebilmek için herhangi bir kodlama bilgisine de gereksinim duyulmamaktadır.
 • Tüm bunların yanı sıra dinamik web siteleri, arama motoru optimizasyonu konusunda da bir adım öne çıkmaktadır.

Dinamik Web Sitesi İle Statik Web Sitesinin Arasındaki Fark Nedir?

Dinamik web siteleri PHP ve ASP gibi programlama dilleri ile oluşturulan, ayrıca yönetim paneline de sahip olan internet siteleridir. Statik web siteleri ise herhangi bir yönetim paneline sahip olmayan ve sadece HTML kod yapısı ile oluşturulan internet siteleridir.

Dinamik Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Dinamik web sitesi nedir sorusunun yanı sıra dinamik web sitesinin nasıl yapılacağı da oldukça fazla merak edilmektedir. İşte, adım adım dinamik web sitesinin yapım aşaması…

 • CEO yazılım ekibi olarak değerli müşterilerimiz ile ön görüşme gerçekleştirmekteyiz.
 • Ayrıca, ön görüşme esnasında müşterilerimizde gelen talepleri değerlendiriyor ve taslak çalışmamızı bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz.
 • Talep değerlendirme aşamasının ardından hangi programlama dilini kullanacağımıza karar veriyoruz.
 • Ardından taslak çalışmamızı hazırlıyor ve değerli müşterilerimize sunuyoruz.
 • Sunum aşamasının tamamlanmasıyla birlikte hazırladığımız projeyi yayına alıyoruz.

Yukarıda anlatılan tüm bu süreç, CEO yazılım ekibi tarafından planlanan süre içerisinde gerçekleşiyor. Ayrıca, müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda “Web Tasarım İzmir” ve “İzmir Web Tasarım” örneklerinde olduğu gibi yerel SEO çalışması da gerçekleştiriyoruz.

Dinamik Web Sitesi SEO Açısından Önemli Mi?

İnternet sitesi sahibi olan kişiler, dinamik web sitesi nedir sorusunun yanı sıra dinamik web sitesi SEO açısından önemli mi sorusunu da sormaktadır. En temel haliyle dinamik web siteleri, arama motoru optimizasyonu konusunda statik web sitelerine göre daha avantajlıdır.

“İzmir Web Tasarım” ve “Web Tasarımı İzmir” örneklerinde olduğu gibi dinamik web sitelerinde de sürekli yerel SEO çalışması yapılabilmektedir. Yapılan yerel SEO çalışması sayesinde internet sitesi sahibi olan kişiler bölgelerinde yer alan potansiyel müşterilerine kolaylıkla ulaşabilmekte ve web sitelerinin marka değerini de arttırabilmektedir.

Yukarıda yer alan bilgilere ek olarak dinamik web siteleri, aynı zamanda Responsive bir tasarıma da sahiptir. Ziyaretçiler, Responsive tasarım sayesinde hem mobil cihazlarından hem de bilgisayarlarından söz konusu siteleri de kolaylıkla ziyaret edebilmektedir.

Dinamik Web Sitesi Hangi Programlama Dilleriyle Yapılabilir?

Dinamik web siteleri, birçok farklı programlama dili ile hazırlanabilmektedir. İşte, dinamik web siteleri hazırlamak için kullanılan programlama dilleri…

 • PHP Programlama dili,
 • ASP Programlama dili,
 • JavaScript programlama dili,
 • .Net programlama dili.

Yukarıda yer alan programlama dillerine ek olarak Wordpress ve Joomla tabanlı internet siteleri de dinamik web sitelerine örnek verilebilir.

Tüm bunların yanı sıra, CEO yazılım şirketi olarak dinamik web sitesi projeleri de yapmaktayız. Dinamik web sitesi projelerimiz hakkında ayrıntılı fikir sahibi olabilmek için 0 232 448 54 84 nolu telefon numarasını arayabilir ya da [email protected] adresine mail atarak dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.

Dinamik web sitesi nedir sorusunu sizler için yukarıda kapsamlı olarak yanıtladık. Sizlerde dinamik web sitesi nedir içeriğimizi inceleyebilir ve söz konusu sorunun cevabına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Talep Formu