Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Özellikle konu web tasarım olunca, kurumsal web tasarım marka değeri için en önemli dijital değerdir. CEO Yazılım, uzman kadrosu ve geçmiş tecrübeleriyle her markanın kurumsal web tasarımı ihtiyacına “ihtiyacından fazla” karşılık vermek için hazır. Standart web sitesi tasarımı, günümüzde firmaların ve markalaşmış şirketlerin bu ihtiyaçlarını karşılayamıyor. İşte bu esnada, arayış kurumsal web tasarım standartlarına yoğunlaşıyor. Öncelikle, kurumsal web tasarımı seçiminde nelere dikkat edilmeli? Bu konuyu netleştirmek isteriz.

Her kulvarda marka değeri ve prestiji, sadece “ Marka “ olanları cezbeder.

Kurumsal Web Standartları Site

Kurumsallaşmak, her firma için sektörde ayrıcalıklı ve saygın bir yer edinebilmek için ilk hedef. Sektörünüzde verdiğiniz hizmet, ürettiğiniz ürün ve sunduğunuz çözümler kadar bu imajı en şekilde yansıtabilmek son derece önemli. İş, dijital dünyada olunca var olan rakiplerinizle aranızda keskin farklar yaratabilmek kadar önemli hale geliyor. Standartları da, taşıdığı bu öneme göre elbette farklılık göstermekte. Peki, kurumsal web tasarımı için olması gereken ve marka değeri taşıyan özellikler nelerdir?
 

Tasarımda Renk Uyumu ve Ziyaretçi Psikolojisi

Kurumsal web tasarımı, kurumsal kimliğinizin dijital ortamdaki en önemli vitrinidir. Logo tasarımından tutunda, web sitenizi oluşturan tüm renk temaları tasarımda göz alıcı ve kullanıcıyı aksiyona sevk edecek şekilde düzenlenmeli. Bu aksiyon, daha çok alışveriş yapma, iletişime geçme olarak düşünülmeli. Örneğin, koyu pastel renkler özellikle background ( arka plan ) üzerinde ziyaretçiye “ kalite ve seçicilik “ duygusu vurgularken, açık renkler “ alışverişe özendirme ” güdüsü aşılamaktadır. Hedef kitlenize yönelik imaj çalışmasında, renklerin bu yüzden gözden kaçırılmamasına dikkat etmelisiniz. Tasarımda bir diğer önemli nokta, hızla gelişen ziyaretçinin ziyaret psikolojisidir. Öncesinde tamamen masaüstü bilgisayarlardan yapılan ziyaretler, artık hızla mobil ve tablet erişimine evirildi. Bu açıdan,  responsive tasarım özelliği olması, bir standarttan öte mecburiyettir. Toparlayacak olursak;

Tasarımda, hem dijital hem reel sektörü temsil eden ana tema renkleri,

  •  Logo ve diğer background alanlarında markanızı akıllara getirecek bir uyum, 

  •  Soft veya pastel renk seçimini, isteyen aksiyona göre dengeli düzenleyebilmek,

  •  Ziyaretçinin alışkanlıklarını göz önüne alarak, gelişen ziyaret standartlarına göre tema özelliği kazandırmak,

Alt Yapı ve Teknik Seçiminde Arama Motorlarına Tam Uyum

Günümüzde, sıradan bir blog sitesinde dahi dikkat edilmesi gerekenlerin başında gelen arama motorlarına uygunluk, teknik anlamda kurumsal web site tasarımı içinde son derece önemlidir.

Web sitelerin genel standartlarında da oldukça dikkat edilen seo uyumlu web sitesi kriteri, kurumsal siteler için farklı boyutta bir öneme sahip. Bunun nedeni de, özellikle hizmet ve ürünlerin arama motorlarındaki sıralama konumudur. Kurumsal web siteleri, sahip olacakları bu teknik özelliği rakipleriyle girecekleri rekabet açısından bir avantaj olarak görebilirler.

Bu şartlarda, ne tür teknik özelliklere sahip olması gerektiğine isterseniz bir göz atalım?
 

Sayfa düzeni anlaşılır, menü sıralaması ve kullanımı ziyaretçi açısından basit ve yerleşik olmalı.

  • Bu sayede, ziyaretçiler menü/ alt menü ve diğer ek sayfalara toplu bir şekilde ulaşabilirler.

Link ve URL yapısı web sitesinde yer alan sayfa / ürün / hizmet adı adres çubuğunda yer almalı.

  • Bu özellik, web sitenizin seo uyumlu hale gelebilmesi için teknik bir avantaj sağlar.

Güçlü Hosting ve mail alt yapısına sahip olmalı. Kurumsal iletişimin olmazsa olmazı “süreklilik” kat’idir.

  • Özellikle yazışma ve iletişim alanında mail kullanımı ve sunucunun 7/24 açık olması kurumsal kimliğiniz için son derece önemli.

 

3 önemli nokta, kurumsal web tasarımı ve kurumsal web sitesi için ciddi bir marka prestijinde olmazsa olmazdı.


CEO Yazılım, sahip olduğu referanslar ve genel sektör portföyünde bu standartların tamamını siz ve sizler gibi değerli yüzlerce müşterisi ile paylaşmaktadır. Sizde kaliteyi ve kurumsal prestiji önemsiyorsanız, en doğru zamanda en doğru yerdesiniz.

Avatar

Hamza Samihsan
[email protected]
Sayfayı herkese tercih ederim Çok faydalı bir sayfa son derece faydalı olmuş diyebilirim Teşekkürler.

Avatar

Elif saadet
[email protected]
Bir kurumsal web tasarım nasıl olmalı Sorusunun tüm cevaplarını iceren bir yazi olmuş, bu konuda biseyler yapmak isteyenlerin ziyaret etmesi gereken bir yazı, teşekkürler.

Avatar

Yusuf Aydoğdu
[email protected]
Gerçekten çok güzel bir şekilde seo kullanımının önemi olsun Web tasarımının ne Aksaray önemli bir görev olduğu hakkında gerçekten anlaşılır ve kaliteli bir içerik sunulmuş ben okurken çok mutlu oldum ve çok değer li bilgiler edindim teşekkür ederim değerli katkılarınız için.

Avatar

Eylül Erdem
[email protected]
Bir işletmenin tanıtımı değer kazanması müşterilerin üzerinde etkili olup müşteri sayısını arttırmak için güzel bir web tasarımı çok önemli bu konuda da güzel ve değerli bilgiler sunulmuş.

Avatar

Ahmet Akhita
[email protected]
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz sayın Eylül Erdem.

Avatar

emrah korkmaz
[email protected]
Kurumsal Web Tasarım Konusunda Detaylı ve kapsanlı güzel Bilgiler edindik gerçekten Teşekkür ederiz güzel yazı için sizlere.

Avatar

Betül iri
[email protected]
Çok güzel bilgilendirici bir yazı olmuş elinize sağlık kurumsal web tasarım açısından iyi bilgiler var

Avatar

Barış Geçmen
[email protected]
Kurumsal web tasarım yönünden son derece başarılı ve güzel bir açıklama olmuş diyebilirim. Çok teşekkürler.

Talep Formu