SOSYAL MEDYA

Günümüzde sosyal medyayı kullanmayan mecra kalmadı diyebiliriz ancak sosyal medyayı kullanırken dikkat etmemiz gerekenler doğru pazarlama ve planlama stratejisi kurmaktır. Bunun için hedef kitlemizi doğru tespit etmek ve onların taleplerine göre hareket etmek gerekir. Kısaca ‘kime, neye, ne zaman, nasıl’ sorularını sorarak hedef kitleyi ve taleplerini doğru şekilde saptayabiliriz.

Güvenilir ve tutarlı olmak da stratejimiz için çok önemli. Hedef kitleye karşı her zaman planlı ve düzenli yaklaşımda bulunmak gerekir. Soğuk ve mesafeli durmak kesinlikle sosyal medya algısına ters bir düşüncedir. Sosyal medyada varsanız eğer hedef kitleniz ile her zaman etkileşim içinde olmalı, onların duygularına ve taleplerine yönelik bir strateji edinmeli her tür sorunda geri bildirimi en hızlı şekilde sağlamalı, hatta çeşitli kampanyalarla onlara ufak hediyeler vermelisiniz.

Sosyal medya demek hızlı ve anlık iletişim demek bunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Hedef kitleye doğru strateji ile yaklaşmak aynı zamanda orjinal olmamız anlamına da gelir, sıradan olmak hedef kitlemizi bizden uzaklaştırır. Reklam ise strateji planımızın bel kemiğidir. Reklamlar için net bir hedef belirleyip daha sonra kurgusunun hazırlanması gerekir.

Talep Formu